Plonsk24.pl
Wydawca
Reklama
Kontakt
Nota Prawna
baner-1.png
arhiwum_gora2.png
baner-2.png
baner-4.png
baner-3.png
baner-7.png
baner-8.png
Piątek, 27 marca 2015
Ernesta, Jana, Marka
           
bez_vat3.jpg
Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
baner-pogoda.png
rymowanka_wrobelek.png
ogloszenia_lewy.png
plonskie_psiaki.png
Aktualności - Wiadomości
20-01-2014 | Redakcja Płońsk24 | Komentarzy: 0
wiadomości: Z kroniki policyjnej - kradzież na wyszukaną kolację - Płońsk
Smakosze w akcji
grafika

Rzadko cytujemy tzw. policyjne kryminałki, ( bo wszystkie można śledzić poprzez nasz baner po lewej stronie), ale piątkowa kradzież w galerii Marc Pol jest na naszym rynku lokalnym prawdziwą perełką, choć oczywiście godną potępienia także. Jednak mamy ofertę dla okradzionych, sprawców oraz sądu, która spełni również rolę wychowawczą wobec złodziei, a poznawczą dla klientów sklepu.

Otóż w piątek 17 stycznia przed południem w sklepie spożywczym przy ul. Wyszogrodzkiej dokonano wyszukanej i dość wysublimowanej kradzieży. Dwóch płońszczan w wieku 25  i 28 lat „zawinęło" ze stoisk: mrożone krewetki, kilka butelek wina, kilka rodzajów serów, kosmetyki i trochę piwa. Łącznie okradziona firma z Łomianek oszacowała straty na 843,45 zł. Od 9 listopada 2013 r. podniesiono pułap kwalifikacji prawnej kradzieży jako przestępstwa z 250 do 400 zł, więc płońscy złodziejaszkowie podwójnie załapali się na taki zarzut z Kodeksu karnego.

Obecnie policja w Płońsku prowadzi postępowanie, które zakończy się dla obu mężczyzn wizytą w sądzie i pewnie jakimś wyrokiem.

Zważywszy jednak na dość unikalny jak na Płońsk zakres towarowy kradzieży, dla sprawców oraz sądu mamy pewną propozycję. Otóż znajomość win nie jest u nas powszechna, co często koliduje z daniem, natomiast wykorzystanie krewetek w wariacjach gastronomicznych jest w płońskich kuchniach ewenementem. Z serami także miewamy kłopoty, bo ich różnorodny wybór w płońskich sklepach nie przekłada się na podobną różnorodności w koszykach i na stołach klientów, a szkoda.

W związku z tym proponujemy rozwiązanie: o ile dwaj płońszczanie wykażą się wobec śledczych lub sądu większą niż przeciętna znajomością zastosowań ukradzionego asortymentu i sposobów jego komponowania, to w ramach kary mogliby odsłużyć z nawiązką popełnione przestępstwo, promując w tym sklepie te trzy grupy towarowe. Dołożyć  do tego w obsłudze można by jeszcze cały dział owoców morza, by w ten sposób płońska kuchnia była świadomie bardziej urozmaicona!

Smacznego,

Piotr Kaniewski  

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Czytaj komentarze (0)

Dodając swój komentarz oświadczam, że zapoznałam/zapoznałem się z Regulaminem Opinii serwisu Płońsk24.pl i akceptuję jego zapisy.

grafika
ogloszenia_plon24_2.jpg
domy_300.jpg
strzelec_ban.png
kapele_na_wesele3.png
kultura-warszawa-ban.jpg
fenix_ban.png
e-ciechanow.png
baner-kontakt.png