81 uczestników z 13 szkół z powiatu płońskiego, w tym 20 solistów i 10 zespołów wzięło udział w Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej. Finałowy koncert już 10 listopada w sali widowiskowo-kinowej MCK.
W konkursie 20 października w płońskiej SP nr2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza wzięli udział uczniowie klas I-VII szkół podstawowych oraz młodzież ze szkół gimnazjalnych z terenu powiatu płońskiego. Jak czytamy w zamieszczonej przez organizatorów informacji, jego celem było wspieranie integralnego rozwoju uczniów w zakresie twórczości artystycznej poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych, wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy twórczości artystycznej, popularyzacja pieśni o tematyce patriotycznej, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju oraz podniesienie świadomości narodowej i przypominanie o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej ojczyzny.
W konkursie wzięło udział 81 uczestników z 13 szkół powiatu płońskiego, w tym 20 solistów i 10 zespołów. Uroczysty koncert finałowy oraz wręczenie nagród odbędzie się już 10 listopada 2017 roku o godz. 10.00 w sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku. Poniżej wyniki konkursu
Jury w składzie:
Paweł Bartłomiejczyk, Mieczysław Grubiak, Marzena Kunicka, Mariusz Wrzesiński ogłosili listę zwycięzców
W kategorii „ SOLISTA klas I-III” zwyciężyli:
I miejsce
Marcelina Chyczewska
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Raciążu
Tytuł utworu: „Jedenasty listopada”
II miejsce
Zofia Domańska
Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Żywioły” w Płońsku
Tytuł utworu: „Hej hej ułani”
III miejsce
Agata Jasińska
Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chociszewie
Tytuł utworu: „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”
Wyróżnienie
Gabriela Kretkiewicz
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku
Tytuł utworu: „Serce w plecaku”
W kategorii„ZESPÓŁ klas I-III”zwyciężyli:
I miejsce
Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Żywioły”
Witold Fronczak, Emilia Krajewska, Wiktoria Błaszczak, Zofia Domańska,
Tytuł utworu: „Serce w plecaku”
II miejsce
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku
Talenty muzyczne SP 3 dla Płońska Innowacja muzyczna kl. I-III w składzie: Lena Jarosiewicz, Aleksandra Koniec, Weronika Kaniewska, Alicja Siadkowska, Klaudia Sobańska, Zuzanna Łukaszewska, Maja Koper, Anna Bieglecka
Tytuł utworu: „Jak szło wojsko ulicą”
III miejsce
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku
Natalia Wojciechowska, Lilly Nowocińska, Zuzanna Nowocińska, Michalina Żurańska, Maja Tomaszewska, Maria Ewa Kamińska, Gabriela Cichewicz,
Tytuł utworu:„Pałacyk Michła”
W kategorii„SOLISTA klas IV- VII” zwyciężyli:
I miejsce
Matylda Łukasiewicz
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Naruszewie
Tytuł utworu: „Warszawo ma”
II miejsce
Karol Dominiak
Szkoła Podstawowa im. Mjr. Henryka Sucharskiego w Sochocinie
Tytuł utworu:„Pierwsza brygada”
III miejsce
Zuzanna Rapusta
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku
Tytuł utworu: „Kolęda warszawska”
Wyróżnienie
Maja Fronczak
Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Żywioły” w Płońsku
„Białe róże”
W kategorii„ZESPÓŁ klas IV-VII” zwyciężyli:
I miejsce
Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chociszewie
Ewelina Ziemkiewicz, Anita Bartołowicz, Zuzanna Krysa, Majka Chrobocińska, Julia Murawska, Natalia Kołecka, Aleksandra Rasińska, Wiktoria Żuławnik
Tytuł utworu: „Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej”
II miejsce
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku
Zespół „Ten top” w składzie: Martyna Pajewska, Antoni Żebrowski, Luiza Kulazińska
Tytuł utworu: „Prasłowiańska noc”
III miejsce
Szkoła Podstawowa w Nacpolsku
Zespół wokalny „Allegretto” w składzie: Natalia Piotrowska, Wiktoria Głuskowska, Julia Lewandowska, Julia Skopczyńska, Wanda Laskowska
Tytuł utworu: „Miejcie nadzieję”
Wyróżnienie
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku
Łucja Brzeska, Weronika Dębska, Alicja Jabłońska, Zuzanna Rapusta, Amelia Szczawińska, Tatiana Jakubiak
Tytuł utworu: „Taki kraj”
W kategorii„SOLISTA Z GIMNAZJUM” zwyciężyli:
I miejsce
Julia Skwarska
Gimnazjum im. Orła Białego w Sochocinie
Tytuł utworu: „Deszcz, jesienny deszcz”
II miejsce
Jakub Żuchowski
Szkoła: Szkoła Podstawowa w Nacpolsku
Tytuł utworu: „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”
III miejsce
Nikola Kostrzewa
Szkoła: Szkoła Podstawowa w Jońcu
Tytuł utworu: „Polskie kwiaty”
Wyróżnienie
Aniela Mańkowska
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Płońsku
Tytuł utworu: „Niezłomni”
W kategorii„ZESPÓŁ Z GIMNAZJUM” zwyciężyli:
Nie przyznano miejsca I, II, III.
Wyróżnienie
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi im. Władysława Jagiełły w Czerwińsku nad Wisłą
Karolina Grankowska, Aleksandra Kątniak, Paulina Kuczera, Grzegorz Kryjak, Karolina Odolińska, Katarzyna Wątkowska, Karolina Zawadzka, Martyna Żuławnik
Tytuł utworu: „Warszawo ma”
Honorowy patronat nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Burmistrz Miasta Płońska oraz Mazowiecki Kurator Oświaty.
Na podst. info SP nr 2 w Płońsku (DK) plonsk2.pl
Na zdjęciu: uczestnicy. Fot. SP nr 2